Wiadomości

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 05.08.2022

10 sierpnia pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Więcej patroli i więcej kontroli, których celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

W środę, 10 sierpnia, na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone wzmożone kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa  niechronionym  uczestnikom ruchu drogowego. Ich celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.
Od wczesnych godzin porannych, na drogach naszego województwa zobaczymy większą ilość policjantów, którzy będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie innych uczestników ruchu  wobec pieszych i rowerzystów.
Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu jednośladów oraz pieszych. Jednocześnie oślepiające słońce i wysokie temperatury mogą obniżyć koncentrację.
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy przejść dla pieszych, bowiem tam dochodzi do największej ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony