Wiadomości

Działania „Dyskoteka” na Pomorzu

Data publikacji 05.08.2022

6 sierpnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Dyskoteka”. Ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego osób znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

W najbliższą sobotę w rejonie dyskotek, lokali prowadzących sprzedaż alkoholu oraz miejsc organizowania imprez okolicznościowych pojawi się więcej patroli Policji. W okresie wakacyjnym często dochodzi do zdarzeń drogowych, których sprawcą jest nietrzeźwy kierujący. W tym czasie więcej także osób decyduje się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

W ramach działań funkcjonariusze zwiększa liczbę kontroli drogowych, a każdy kierujący zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Prowadzone będą także badania na zawartość w organizmie substancji psychoaktywnych.

Przypominamy, że konsekwencje prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających są bardzo poważne – utrata prawa jazdy, usunięcie pojazdu na koszt właściciela, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, który często wiąże się z utratą pracy.

Nawet małe ilości alkoholu powodują osłabienie czasu reakcji, zaburzają prawidłową ocenę odległości. Decydując się na jazdę po alkoholu lub innej odurzającej substancji, kierujący staje się potencjalnym sprawcą tragedii na drodze.

Apelujemy o rozwagę.

Powrót na górę strony