Wiadomości

Działania policjantów w sopockim klubie – zabezpieczono ok. 260 butelek napojów alkoholowych

Data publikacji 05.08.2022

Wysoka kara grzywny, konfiskata, a nawet sądowy zakaz sprzedaży alkoholu grozi właścicielom lokalu położonego w centrum Sopotu. Policjanci wstępnie ustalili, że sprzedawano w nim alkohol bez wymaganego zezwolenia. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 260 butelek napojów alkoholowych różnych marek.

W minioną noc sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w lokalu znajdującym się w centrum Sopotu sprzedawany jest alkohol bez wymaganego zezwolenia, weszli do niego i skontrolowali go.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli towar znajdujący się w lokalach i pomieszczeniach gospodarczych, przejmując łącznie ok. 260 butelek napojów alkoholowych różnych marek. Ponadto zabezpieczona została też dokumentacja i wydruki paragonów. Czynności w sprawie cały czas trwają, śledczy ustalają m.in. jak długo handlowano alkoholem w lokalu.

Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo, za które grozi grzywna. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

To kolejne już działanie sopockich pod kątem sprzedaży alkoholu w lokalach bez wymaganego zezwolenia. Czynności w tych sprawach cały czas trwają.

Powrót na górę strony