Wiadomości

„Bezpieczne Wakacje 2022” działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Data publikacji 05.08.2022

Pomorscy policjanci zapraszają dzieci, młodzież, mieszkańców oraz turystów na event profilaktyczny, który odbędzie się 6 sierpnia 2022 r., w godz. 11:00-13:00 na Małej Plaży w Helu pod hasłem „Czysta plaża, czyste morze dla nas i następnych pokoleń”

W najbliższą sobotę na Małej Plaży w Helu pomorscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” organizują działania edukacyjno – profilaktyczne pn. „Bezpieczne wakacje 2022”. Inicjatywa skierowana jest do dzieci, młodzieży, mieszkańców oraz turystów wypoczywających na plaży w Helu. Działania mają na celu propagowanie właściwego zachowania podczas letniego wypoczynku nad wodą i na terenach przywodnych, w tym m.in. przypomnienie zasad bezpiecznej kąpieli oraz bezpiecznego uprawiania sportów wodnych. Ponadto policjanci będą informować uczestników festynu o potrzebie zmiany szkodliwych dla środowiska przyzwyczajeń, zwracać uwagę na problem zaśmiecania oraz właściwej segregacji odpadów. Dla osób chcących wziąć udział w przedmiotowym wydarzeniu zaplanowano szereg atrakcji, m.in. stoisko profilaktyczne, przy którym odbywać się będą konkursy nt. bezpieczeństwa, adresowane do dzieci i młodzieży wypoczywających na Małej Plaży w Helu.

W wydarzeniu wezmą udział i zaprezentują swoje stoiska przedstawiciele podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa:

• Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku,

• Ochotniczej Straży Pożarnej w Helu,

• Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku,

• Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni,

• Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Gdańsku,

• Centrum Szkolenia i Rekreacji „Formoza Rib” w Helu,

• Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „Passa” w Kielcach.

Przedmiotowy event profilaktyczny z elementami edukacji ekologicznej mający na celu m.in. podniesienie świadomości w zakresie czystości plaż i lasów osób biorących w nich udział, dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

Powrót na górę strony