Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego, bez uprawnień i OC

Data publikacji 04.08.2022

We wtorek po 17 policjanci z tczewskiej drogówki pojechali na miejsce wypadku niedaleko miejscowości Rzeżęcin. Według wstępnych ustaleń 42-letni kierujący volkswagenem zaczął zawracać, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Audi, w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego. Kierujący volkswagenem miał blisko 4 promile alkoholu we krwi, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami ani aktualnej polisy OC. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2 sierpnia po 17 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło niedaleko miejscowości Rzeżęcin. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mężczyzna kierujący osobowym volkswagenem podczas zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 32-letniemu kierowcy Audi i doszło do zderzenia czołowego. W wyniku uderzenia samochód marki Audi dachował i spadł z przydrożnej skarpy na pole. Kierujący tym samochodem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie trzeźwości 32-latka wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Natomiast u kierującego volkswagenem badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz aktualnej polisy OC.
Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Na podstawie zebranych informacji śledczy będą ustalać dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci na miejscu wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego
  • policjanci na miejscu wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego
Powrót na górę strony