Wiadomości

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą- działania wejherowskich policjantów na plaży w Lubiatowie

Data publikacji 04.08.2022

Wczoraj policjanci powiatu wejherowskiego po raz kolejny prowadzili akcję Bezpieczne Wakacje na plaży w Lubiatowie. Funkcjonariusze rozmawiali z turystami wypoczywającymi nad morzem o podstawowych zasadach, które obowiązują w trakcie wakacji oraz rozdawali najmłodszym opaski niezgubki. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów.

Kolejne dni wakacji za nami i kolejny raz na plaży w Lubiatowie można było spotkać mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz z Komisariatu Policji w Gniewinie. Policjanci prowadzili wzmożone działania, które mają na celu zwrócenie uwagi turystów i mieszkańców na zagrożenia, jakie niosą za sobą nieodpowiedzialne zachowania nad wodą. Wystarczy tylko chwila nieuwagi czy brak ostrożności i rozwagi, a może dojść do nieszczęśliwego zdarzenia.

Podczas działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przypominali  wypoczywającym podstawowe zasady, jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci rozmawiali z osobami dorosłymi, przekazując przy okazji kilka bardzo ważnych wskazówek, jak w tłumie nie zgubić swoich pociech. Rodzicom i opiekunom przypomniano, że wakacje nie zwalniają ich z odpowiedzialności i nie można nawet na chwilę stracić z oczu swoich dzieci, szczególnie w takich zatłoczonych miejscach jak plaże czy deptaki. Dodatkowo, mundurowi rozdali dzieciom opaski-identyfikatory- niezgubki, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje, pomagające w przypadku zagubienia dziecka.

Partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest Fundacja PZU. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.  • policjanci w ramach akcji profilaktycznej na plaży
  • policjanci w ramach akcji profilaktycznej na plaży
  • policjanci w ramach akcji profilaktycznej na plaży
  • policjanci w ramach akcji profilaktycznej na plaży
  • policjanci w ramach akcji profilaktycznej na plaży
  • policjanci w ramach akcji profilaktycznej na plaży
Powrót na górę strony