Wiadomości

Starogardzcy kryminalni zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 21.07.2022

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do swojej jednostki 31-latka, który przewoził autem blisko 300 gramów mefedronu. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kolejne środki odurzające. Wskutek podjętej interwencji funkcjonariusze przejęli łącznie blisko 6 kilogramów marihuany oraz ponad kilogram mefedronu. Mężczyzna usłyszy teraz zarzuty dotyczące posiadania oraz handlu środkami odurzającymi w znacznej ilości. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za popełnienie tego przestępstwa przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W środę po południu kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka kierującego volkswagenem. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że legitymowany mieszkaniec powiatu starogardzkiego handluje środkami odurzającymi. W czasie rozmowy z policjantami mężczyzna wykazywał wyraźne oznaki zdenerwowania. Podczas przeszukania samochodu, pod siedzeniem pasażera, kryminalni znaleźli reklamówkę, w której znajdowały się dwa worki z mefedronem.

31-latek został zatrzymany, a policjanci niezwłocznie przeszukali jego mieszkanie. Wskutek podjętej interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe wiadra oraz karton, w których znajdowało się łącznie blisko 6 kilogramów suszu roślinnego oraz ponad kilogram białego proszku. Policyjny tester wykazał, że była to marihuana i mefedron. Dodatkowo  funkcjonariusze przejęli znalezioną w mieszkaniu precyzyjną wagę, zgrzewarkę do folii oraz 10 tys. zł w gotówce.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie śledczy przeprowadzą z jego udziałem dalsze czynności procesowe. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, pozwoli na przedstawienie zarzutów dotyczących handlu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Mundurowi apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na użycie tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej

  • policjanci z zatrzymanym i zabezpieczonymi narkotykami
  • policjanci z zatrzymanym i zabezpieczonymi narkotykami
  • policjanci z zatrzymanym i zabezpieczonymi narkotykami
  • policjanci z zatrzymanym i zabezpieczonymi narkotykami
  • policjanci z zatrzymanym i zabezpieczonymi narkotykami
Powrót na górę strony