Wiadomości

Ujął złodzieja, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Sam też był poszukiwany

Data publikacji 08.07.2022

Sopoccy policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież 21-latka z powiatu iławskiego. Funkcjonariusze ustalili, 21-latek będąc na plaży wykorzystał nieuwagę kobiety opiekującej się dwójką dzieci i ukradł jej plecak z zawartością m.in. prawa jazdy, dziecięcej odzieży i jedzenia. Gdy uciekał z łupem ruszył za nim wypoczywający nad wodą 35-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego i go ujął. Okazało się, że zatrzymany 21-latek jest poszukiwany przez prokuratury w Mielcu, Szczytnie, Szczecinie i Puławach. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili w policyjnych bazach mężczyznę, który go ujął i ustalili, że on także jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj około godz. 15.00 dyżurny komendy dostał zgłoszenie, że na sopockiej plaży został ujęty mężczyzna, który ukradł kobiecie plecak. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili to zdarzenie i zatrzymali ujętego przez 35-letniego mężczyznę 21-latka z powiatu iławskiego. Wyjaśniając okoliczności tej sprawy mundurowi ustalili, że na plaży wypoczywała kobieta z dziećmi. W pewnym momencie 21-latek wykorzystał jej nieuwagę i ukradł należący do niej plecak, w którym znajdował się m.in. dokument prawa jazdy, odzież dziecięca i jedzenie dla dzieci. Uciekającego z łupem mężczyznę zauważył 35-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, który również wypoczywał nad wodą. Już wcześniej zwrócił on uwagę na tego młodego mężczyznę i widział, jak na plaży spaceruje on pomiędzy plażowiczami i przygląda się torebkom oraz plecakom. 35-latek od razu ruszył w pościg za uciekającym 21-latkiem i go ujął. Na miejscu zjawił się też kolejny świadek, który pomógł 35-latkowi i wezwał służby.

Interweniujący policjanci ustalili, że zatrzymany 21-latek jest poszukiwany przez prokuratury w Mielcu, Szczytnie, Szczecinie i Puławach do spraw oszustw. Ponadto w wyniku sprawdzenia 35-latka w policyjnych bazach okazało się, że on także jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Zgodnie z wyrokami sądów w Kraśniku i Lublinie ma on do odbycia zastępcze kary pozbawienia wolności w wymiarze łącznym 18 dni za nieopłacone grzywny za popełnione wcześniej wykroczenia. 35-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego wpłacił na konta sądu pieniądze w kwocie 900 złotych i tym samym uwolnił się od odbycia zastępczych kar pozbawienia wolności.

Odzyskany plecak z zawartością wrócił do swojej właścicielki, natomiast 21-letni mieszkaniec powiatu iławskiego trafił do policyjnej celi. Był nietrzeźwy, a alkomat pokazał u niego 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wkrótce 21-latek usłyszy zarzuty za kradzież plecaka i przywłaszczenie dokumentu prawa jazdy.

Powrót na górę strony