Wiadomości

Był pod wpływem ponad promila alkoholu i w takim stanie chciał zawieźć dzieci na kolonie.

Data publikacji 06.07.2022

Policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali kierowcę autokaru, który miał zawieźć dzieci na kolonie. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca autobusu jest pijany i ma w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyźnie grożą teraz 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W poniedziałek rano patrol gdańskiej drogówki otrzymał od dyżurnego zgłoszenie o konieczności przeprowadzenia kontroli autobusu, którym dzieci miały jechać na kolonie. We wskazanym miejscu na ul. Wodnika funkcjonariusze rozpoczęli kontrolę, podczas której wyczuli od kierującego autobusem zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 66-letni mieszkaniec Warszawy jest pod wpływem ponad promila alkoholu. Kierowca autobusu marki Mercedes przyznał, że dzień wcześniej odwoził wycieczkę do Karlskrony, a wracając promem do Polski, wypił wino. Kiedy zjechał z promu w poniedziałek rano, dowiedział się, że musi zawieźć dzieci na kolonie z Gdańska do Warszawy. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Dzieci na swoją wycieczkę pojechały z innym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.

 Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto umówić się na kontrolę autokaru po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego, zgłaszając potrzebę kontroli najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Telefony kontaktowe do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku - 47 741-69-47 lub 47 741-69-45. W trakcie kontroli będzie sprawdzany stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość osób prowadzących pojazd. Po sprawdzeniu pojazdu wydawane będzie stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.

Powrót na górę strony