Wiadomości

Kryminalni ze Słupska zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżami i paserstwem

Data publikacji 04.07.2022

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27 lat, którzy mają związek kradzieżami narzędzi budowlanych i sprzętu elektronicznego z będących na etapie budowy inwestycji. Jeden z zatrzymanych usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, a drugi zarzut paserstwa. Za te przestępstwa grozi odpowiednio do 10 i do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenia o kradzieżach, do których doszło na terenie Słupska i Siemianic, a sprawcy włamali się do będących na etapie budowy inwestycji i wynieśli materiały budowlane, narzędzia oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości blisko 20 tysięcy złotych. Na miejsce tych zgłoszeń od razu pojechali funkcjonariusze, którzy dokładnie sprawdzili teren, dzięki czemu zdobyli i szczegółowo przeanalizowali wiele informacji.

W czwartek w wyniku prowadzonych czynności, kryminalni z Komisariatu Policji II w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27 lat, którzy mają związek z tymi sprawami. W garażu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli materiały budowlane i sprzęt, który pochodził z kradzieży, a w samochodzie drugiego mężczyzny leżał skradziony z innej budowy laptop.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, a pracę w miejscu znalezienia rzeczy rozpoczął technik kryminalistyki, który wykonał oględziny i dokumentację fotograficzną. 27-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Jego młodszy kolega, który przechowywał skradzione przedmioty usłyszał zarzut paserstwa, zagrożony karą 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki słupskim policjantom skradziony sprzęt w zdecydowanej większości został odzyskany i wróci do swoich właścicieli. Wobec starszego z zatrzymanych sąd zastosował miesięczny areszt, a na młodszego mężczyznę nałożony został dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony