Wiadomości

Policjanci pojechali ratować życie – zostali znieważeni

Data publikacji 27.06.2022

Wczoraj 26 czerwca br. policjanci z tczewskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Lubiszewo Tczewskie do topiącego się w miejscowym jeziorze mężczyzny. Policjanci, pracując na miejscu tego zdarzenia, zostali znieważeni przez jednego z gapiów, którego po chwili zatrzymali. 30-letni mężczyzna usłyszy w najbliższym czasie zarzut znieważenia mundurowych. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 17 policjanci referatu patrolowo interwencyjnego tczewskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego do Lubiszewa Tczewskiego, gdzie w miejscowym jeziorze miał się topić 50-letni mężczyzna. Gdy mundurowi dojechali na miejsce, zauważyli poszkodowanego, który był nieprzytomny i leżał na plaży, przy nim stało około dwudziestu przypadkowych osób. Policjanci od razu sprawdzili czynności życiowe 50-latka i wezwali pogotowie ratunkowe, do czasu przyjazdu ratowników medycznych, policjanci dbali o jego bezpieczeństwo i monitorowali funkcje życiowe mężczyzny.

Podczas udzielania pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, policjanci, byli znieważani przez jednego z gapiów, który wykrzykiwał w ich kierunku obraźliwe i wulgarne słowa. Gdy na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, policjanci bezpiecznie przekazali im przytomnego już 50-latka i od razu zainterweniowali wobec znieważającego ich mężczyznę. 30-latek został przez nich zatrzymany. Mimo interwencji w dalszym ciągu znieważał on policjantów, był agresywny, stawiał opór. Mundurowi byli zmuszeniu do obezwładnienia mężczyzny, który trafił do policyjnego aresztu.

W najbliższym czasie 30-latek usłyszy zarzut znieważenia policjantów, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności. Jego dalszym losem zajmie się sąd.

Powrót na górę strony