Wiadomości

Pijany i bez uprawnień siedemnastolatek spowodował wypadek

Data publikacji 24.06.2022

Dzisiaj rano doszło do groźnego wypadku w miejscowości Krzykosy-osobowy seat wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Kierowcą okazał się pijany siedemnastolatek, który podróżował z pasażerem, obaj to mieszkańcy Prabut. Uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała trafili do szpitali.

Około godz. 5.00 w miejscowości Krzykosy doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział samochód marki Seat. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali kwidzyńscy policjanci. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 17 – letni mężczyzna kierując osobowym seatem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. Szybko wyjaśnili przyczynę tego niebezpiecznego manewru. Jak się okazało 17 – latek kierował w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierowca, jak też jego starszy o rok pasażer, znajdowali się pod widocznym wpływem alkoholu. Siedemnastolatek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień, natomiast pasażer prawie 2 promile.

Obaj poszkodowani, którzy jechali tym autem zostali przetransportowani do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, przede wszystkim aby nie kierować pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

  • policjanci pracowali na miejscu wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego 17-latka
  • policjanci pracowali na miejscu wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego 17-latka
  • policjanci pracowali na miejscu wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego 17-latka
Powrót na górę strony