Wiadomości

Areszt dla 25-latka za włamania, niezatrzymanie się do kontroli i uszkodzenie radiowozu

Data publikacji 23.06.2022

We wtorek 21 czerwca br. kryminalni zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, spowodowanie kolizji z radiowozem oraz włamania. Mieszkaniec powiatu elbląskiego usłyszał w tych sprawach zarzuty, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Policjanci, pracując przy tej sprawie, ustalili, że mężczyzna może mieć związek z włamaniami na terenie innych województw.

25 maja br. kierujący pojazdem marki BMW nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na terenie Tczewa. Policjanci ruszyli w pościg za tym pojazdem, podczas którego uciekający mężczyzna spowodował kolizję z radiowozem i się oddalił. Mężczyzna był w towarzystwie młodej kobiety. Kryminalni zajmujący się tą sprawą już 3 dni później odnaleźli bmw na terenie jednej z posesji w powiecie starogardzkim i zabezpieczyli je na poczet przyszłej kary.

Kryminalni tczewskiej komendy dzięki wytężonej pracy ustalili dane personalne tych osób, co zaowocowało zatrzymaniem 31 maja br. pasażerki bmw, która ukrywała się w Bydgoszczy. Jak się okazało, była ona poszukiwana do odbycia 3-miesięcznej kary pozbawiania wolności za inne przestępstwo.

21 czerwca stróże prawa zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu elbląskiego, który się ukrywał. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności, oraz dwóch włamań do sklepów na terenie powiatu tczewskiego co jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podejrzewają, że zatrzymany 25-latek może mieć związek z włamaniami do sklepów na terenie innych województw. Mundurowi wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy, do czego sąd się przychylił. Śledczy dalej pracują nad tą sprawą, która może okazać się rozwojowa.

  • policjanci zatrzymali kierowcę BMW
  • policjanci zatrzymali kierowcę BMW
Powrót na górę strony