Wiadomości

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o zanieczyszczenie środowiska

Data publikacji 23.06.2022

Policjanci kryminalni zatrzymali czterech mężczyzn, którzy są podejrzani o nielegalne pozbycie się substancji ropopochodnych na terenie miasta. Wszyscy usłyszeli już zarzuty niezgodnego z przepisami usuwania substancji, która mogła spowodować zanieczyszczenie środowiska. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymali zgłoszenie o zanieczyszczeniu kanalizacji deszczowej substancją ropopochodną w rejonie miasta.

Mundurowi z wydziału kryminalnego zajęli się tą sprawą i ustalili jakie pojazdy mogły być wykorzystane do tego procederu. Policjanci zbierali informacje i dowody. Zabezpieczono m.in. próbki substancji do dalszych badań laboratoryjnych. Już po kilku dniach stróże prawa zatrzymali czterech mężczyzn, 33, 34, 36 i 47-latka, którzy wg ustaleń mieli związek z tą sprawą.

Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty usuwania odpadów lub substancji w takich warunkach lub taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci z zatrzymanymi mężczyznami
Powrót na górę strony