Wiadomości

Podziękowania dla policjantów od córki zaginionej 85-latki

Data publikacji 23.06.2022

Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Osowej wpłynęły podziękowania dla policjantów za szybką reakcję i odnalezienie 85-letniej gdańszczanki. Komunikat o zaginięciu seniorki trafił też do innych jednostek i to dzięki współpracy z policjantami z Sopotu kobieta został szybko odnaleziona.

18 czerwca funkcjonariusze Komisariatu Policji IX w Gdańsku otrzymali zgłoszenie o tym, że 85-letnia gdańszczanka wyszła z domu w godzinach porannych w nieznanym kierunku i nie ma z nią kontaktu. Zgłaszająca poinformowała też funkcjonariuszy, że jej 85-letnia mama cierpi na zaniki pamięci. Dyżurny niezwłocznie podjął działania i przekazał informację patrolom, a także przesłał komunikat o zaginięciu seniorki do innych jednostek. W te czynności zaangażowali się także policjanci z Sopotu, którzy w 40 minut po przyjęciu informacji o zaginięciu kobiety, znaleźli ją w jednym ze sklepów na terenie Sopotu. Seniorka została przekazana pod opiekę rodziny.
Córka 85-latki podziękowała policjantom za skuteczne działania i szybkie odnalezienie matki, kierując do nich następujące słowa:
„Szanowni Państwo,
Chciałabym z całego serca podziękować Państwu za pomoc i zaangażowanie przy poszukiwaniu mojej 85-letniej mamy …. z zaburzeniami pamięci. Dzięki Waszej pomocy i szybkiej reakcji w sobotę 18.06.2022 mama wróciła cała i zdrowa do domu. Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Wdzięczna córka
Dorota …….”
Dla funkcjonariuszy poszukiwania osoby zaginionej to wyjątkowe zadanie, które zawsze wykonują skrupulatnie i z pełnym poświęceniem. Bardzo często w takich sytuacjach decydującą rolę odgrywa czas i jak najszybsze zebranie informacji o ostatnich momentach, w których osoba zaginiona miała kontakt z rodziną lub była widziana przez mieszkańców. Po szczęśliwie zakończonych poszukiwaniach satysfakcja policjantów jest ogromna, a radość jest jeszcze większa, gdy praca mundurowych zostaje zauważona i doceniona.

Powrót na górę strony