Wiadomości

Kurier zatrzymany za przywłaszczenie mienia o wartości ponad 46 tys. zł.

Data publikacji 22.06.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali 29-latka, który przywłaszczył przesyłkę o wartości ponad 46 tys. zł. Mężczyzna był kurierem w jednej z zagranicznych firm zajmujących się przewozem przesyłek oraz logistyką. Policjanci odzyskali całość przywłaszczonego mienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu kara 3 lat więzienia.

W miniony piątek policjanci z komisariatu w Osowej odebrali zgłoszenie, że na terenie jednej z firm logistycznych doszło do przywłaszczenia mienia. Pracownicy zorientowali się po tym, jak zniknęła jedna z paczek, która miała zostać dostarczona klientowi. Policjanci podczas pracy nad tą sprawą zabezpieczyli m.in. monitoring z hali magazynowej, na której odbywa się pobieranie i skanowanie przesyłek. Dzięki tej operacji wiadomo który kurier daną przesyłkę, można ją także śledzić. Podczas analizy nagrania okazało się, że jeden z kurierów pobrał paczkę, jednak jej nie zeskanował. Według systemu przesyłka nadal znajdowała się w magazynie. W rzeczywistości jednak kurier zabrał ją i wywiózł.

Podczas pracy nad tą sprawą policjanci szybko dotarli do mężczyzny, który przywłaszczył paczkę z kilkudziesięcioma telefonami. Jeszcze tego samego dnia sprawca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności kryminalni z komisariatu w Osowej odzyskali także wszystkie przywłaszczone telefony, tablety, oraz zegarki o wartości od kilkuset do prawie 7 tys. zł. Łączna wartość mienia to ponad 46 tys. zł. Mężczyzna trzymał je w mieszkaniu na Przymorzu.

Zatrzymany 29-latek trafił do policyjnego aresztu, usłyszał też zarzut przywłaszczenie mienia.

Za przywłaszczenie mienia grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony