Wiadomości

Zbliża się Festiwal Open`er 2022. Ostrzegamy przed internetowymi oszustwami

Data publikacji 17.06.2022

Zbliża się Festiwal Open`er 2022. Uważajmy na nieprawdziwe oferty, związane z zakupem biletów na koncerty. Robiąc zamówienia w sieci czy logując się na różnych portalach społecznościowych nie zapominajmy, że w wirtualnym świecie są oszuści, którzy czekają na okazję, aby nas okraść. Nie otwierajmy linków od obcych. Sprawdzajmy opinie o sprzedających i kupujących. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Robiąc zakupy przez Internet należy zachować szczególną ostrożność. Osoby, które nie sprawdzają sprzedających bądź nie mają żadnych zabezpieczeń, narażone są na działania przestępców i nieświadomie tracą swoje pieniądze. 

Obecnie trwa sprzedaż biletów na koncerty tegorocznego Festiwalu Open`er 2022. Oszuści wykorzystują tę okazję na wyłudzenie pieniędzy od osób wybierających się na festiwal. Do jednego z takich oszustw doszło w tym tygodniu. 37-letnia mieszkanka Gdyni umieściła na jednym z portali społecznościowych wpis, że chce kupić bilety. Na to ogłoszenie odpowiedział oszust, przesłał zdjęcia biletów, potwierdzonej transakcji zakupu, zdjęcie swojego dowodu osobistego z zamazanymi danymi wrażliwymi, numer telefonu niezbędny do transakcji BLIK oraz numer konta. Pokrzywdzona dokonała płatności na wskazany numer telefonu, po czym otrzymała fałszywe bilety, a kontakt ze sprzedającym się urwał. W ten sposób kobieta straciła 900 zł.

Przypominamy wszystkim użytkownikom urządzeń z dostępem do Internetu aby pilnowali swoich haseł dostępowych. Pamiętajmy o wylogowaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu jej użytkowania. Nie otwierajmy linków od obcych. Sprawdzajmy opinie o sprzedających i kupujących. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Powrót na górę strony