Wiadomości

Tymczasowy areszt dla 53-latka, który zaatakował nożem żonę

Data publikacji 15.06.2022

Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu zaatakował nożem 50-latkę. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w trakcie kłótni ze swoją żoną zadał jej kilka ciosów nożem. Pokrzywdzona z ranami kłutymi trafiła do szpitala. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 53-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

12 czerwca br. po godzinie 21 policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem kobiety, do którego miało dojść w jednym z mieszkań w mieście. Zajmujący się tym zdarzeniem funkcjonariusze ustalili, że 53-letni mężczyzna podczas kłótni z 50-latką zaatakował ją kilkukrotnie nożem. Pokrzywdzona z miejsca przestępstwa przyszła do komisariatu, a policjanci, widząc stan kobiety, wezwali ratowników medycznych, którzy zabrali ją do szpitala. Funkcjonariusze na miejscu przestępstwa zatrzymali podejrzewanego 53-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że zatrzymany mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 3,5 promila alkoholu.

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzoną. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 53-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony