Wiadomości

Włamywacz usłyszał 25 zarzutów

Data publikacji 15.06.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali 36-latka z Gdańska, który próbował włamać się do automatu vendingowego. Mężczyzna był poszukiwany, a na swoim koncie miał wiele innych przestępstwa, m.in. okradł parkomat, automaty rozrywkowe, rozmieniarki i biletomat. Sprawca usłyszał łącznie 25 zarzutów. Teraz grozi mu kara 10 lat więzienia

W minioną niedzielę policjanci z komisariatu na Przymorzu zauważyli mężczyznę, który próbował włamać się do automatu vendingowego. Do zdarzenia doszło tuż po godz. 5.00 na terenie dzielnicy Żabianka. Policjanci ruszyli w jego kierunku i szybko go zatrzymali. Mundurowi sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i okazało się, że jest poszukiwany także do innych włamań na terenie Gdańska oraz Sopotu. Zatrzymany 36-latek trafił do policyjnego aresztu, a policjanci zaczęli sprawdzać związek mężczyzny z innymi tego tupu zdarzeniami, które miały miejsce na terenie Gdańska. Funkcjonariusze sprawdzili zabezpieczone monitoringi, a kryminalni dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu szybko ustalili jego związek z kolejnymi przestępstwami.

Podczas swojej pracy funkcjonariusze ustalili, że 36-latek w ciągu ostatnich trzech miesięcy dopuścił kilkudziesięciu kradzieży z włamaniem na terenie Przymorza, Żabianki oraz Brzeźna. Jego łupem padały pieniądze z automatów vedingowych, wrzutni toalet publicznych, rozmieniarek, biletomatów oraz odkurzacza.

Łączna suma strat, jakie ponieśli pokrzywdzeni to kilkadziesiąt tys. zł. Mężczyzna usłyszał łącznie 25 zarzutów. Na swoim koncie ma m.in. kradzieże z włamaniem oraz zniszczenie mienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony