Wiadomości

Próbę ucieczki zakończył w policyjnym areszcie

Data publikacji 14.06.2022

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego po krótkim pościgu zatrzymali 30-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierowca osobowego opla uciekał ulicami miasta i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Jak się później okazało, w ten sposób próbował uniknąć odpowiedzialności za kierowanie autem bez uprawnień, brak aktualnego ubezpieczenia oraz niedopuszczenie pojazdu do ruchu.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek wieczorem, gdy starogardzcy funkcjonariusze, patrolując ulice miasta, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobowego opla na malborskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca tego auta nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie auta i podjął próbę ucieczki.

Mundurowi natychmiast ruszyli za nim. Kierowca opla uciekał wąskimi ulicami w centrum Starogardu, gdzie po przejechaniu kilkuset metrów porzucił pojazd i próbował dalej uciekać pieszo. Ścigany przez policjantów mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli jego auto na parkingu strzeżonym. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mieszkaniec Starogardu Gdańskiego nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Za kierowanie niedopuszczonym do ruchu pojazdem policjanci założyli na kierowcę mandat karny w wysokości 1,5 tys. zł. O braku aktualnej polisy ubezpieczeniowej funkcjonariusze powiadomili ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. W celu ustalenia, czy 30-latek nie prowadził auta pod wpływem alkoholu lub środków odurzających pobrana została krew.

Dodatkowo mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzut dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej. Policjanci przypominają, że obecnie czyn ten jest przestępstwem, za popełnienie którego grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policyjny radiowóz
Powrót na górę strony