Wiadomości

Dzięki współpracy służb odpowiedzą za kradzież drewna i jazdę w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 13.06.2022

W czasie minionego weekendu, dzięki dobrej współpracy straży leśnej z policjantami przedstawiciele tych służb udaremnili kradzież drewna z lasu oraz zatrzymali motorowerzystę, który kierował jednośladem, mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. W najbliższym czasie zatrzymane przez policjantów oraz strażników leśnych osoby staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Starogardzcy policjanci od wielu już lat współpracują ze strażnikami leśnymi. W czasie wspólnych patroli zwalczają kłusowników oraz złodziei drewna, a także zwracają szczególną uwagę na osoby wwożące do lasu śmieci. Podczas takiego właśnie patrolu, który realizowany był w miniony piątek, funkcjonariusze zauważyli motorowerzystę jadącego środkiem drogi, który wyraźnie nie radził sobie z utrzymaniem prostego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że kierowca tego jednośladu może znajdować się pod wpływem alkoholu, funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. W czasie rozmowy mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 57-latka blisko 3 promile. Funkcjonariusze udaremnili nietrzeźwemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiada aktualnej polisy OC. Mężczyzna został również poinformowany o tym, że za jazdę w stanie nietrzeźwym zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Nie była to jedyna interwencja funkcjonariuszy z tych formacji. Kilka godzin później strażnicy leśni poprosili o wsparcie policjantów w czasie interwencji dotyczącej zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież drewna z lasu. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, w miejscowości Pączewo, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn poruszających się ciężarowym fiatem. W czasie kontroli okazało się, że przestrzeń ładunkowa auta wypełniona jest w całości drewnem. Zarówno pasażer,  jak i kierowca tego auta nie posiadali przy sobie asygnaty potwierdzającej zakup oraz nie potrafili wskazać pochodzenia przewożonego ładunku. Dwaj mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu, a samochód, którym się poruszali, trafił na parking strzeżony. Jeszcze tego samego weekendu 21 i 38-latek usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży drewna.

W efekcie tylko piątkowej współpracy służb obu formacji, która realizowana była na terenie powiatu starogardzkiego, przed oblicze sądu trafi 3 sprawców przestępstw. Warto podkreślić, że w czasie wspólnych służb mundurowi zwracają również szczególną uwagę na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tereny patrolowanych lasów objęte są coraz częściej monitoringiem wizyjnym, z którego materiał filmowy może stanowić dowód w prowadzonych postępowaniach.

  • policjant i strażnik leśny
Powrót na górę strony