Wiadomości

Zatrzymany przez kryminalnych 42- latek pod zarzutem posiadania znacznych ilości narkotyków, wprowadzania ich do obrotu oraz nielegalnego posiadania broni.

Data publikacji 06.06.2022

W piątek wejherowscy kryminalni w jednym z mieszkań zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu ukrywał znaczne ilości narkotyków. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli broń, na którą zatrzymany nie posiadał zezwolenia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

3 czerwca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 42-latka posiadającego znaczne ilości narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny w kuchni w lodówce policjanci znaleźli znaczną ilość amfetaminy 9 (ponad 600 gramów), natomiast marihuanę o wadze prawie 27 gramów oraz 34 tabletki MDMA znaleźli w szafce kuchennej. Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego w korytarzu w szafie policjanci zaleźli i także zabezpieczyli broń, na którą wymagane jest pozwolenie. W wyniku dalszych sprawdzeń i przeszukań kryminalni zabezpieczyli wagę elektroniczną. W mieszkaniu znajdowała się także laminarka i folie laminujące, gotówka w kwocie ponad 6000 zł, prawie 700 euro i 500 szwedzkich koron. Zabronione substancje, broń, pieniądze telefony komórkowe oraz waga zostały zabezpieczone do sprawy.

Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy i przesłuchany. Usłyszał trzy zarzuty dotyczące: posiadania znacznej ilości narkotyków, wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków oraz posiadania broni bez wymaganego zezwolenia.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony