Wiadomości

Był pijany, miał sądowy zakaz i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Data publikacji 06.06.2022

W czasie minionego weekendu policjanci z Posterunku Policji w Zblewie interweniowali wobec, kierowcy forda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, 31-letni mieszkaniec gminy Zblewo próbował w ten sposób uniknąć konsekwencji związanych z jazdą w stanie nietrzeźwości oraz złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdem mechanicznym. Teraz mężczyzna odpowie dodatkowo za przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę kilka minut po godzinie 23:00 funkcjonariusze z posterunku w Zblewie, postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej kierowcę osobowego forda. Mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i przejeżdżając w pobliżu policjanta, początkowo zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył. Mundurowi natychmiast ruszyli w jego kierunku. Uciekający mężczyzna poruszał się ze znaczną prędkością, środkiem drogi i nie hamował mimo zainstalowanych progów zwalniających.

Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się na niezagospodarowanej działce, po tym jak, mężczyzna zjechał z drogi, próbując dalszej ucieczki. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans. Zatrzymanym okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Zblewo, który posiadał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że mężczyzna posiada również aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzuty.

Teraz przestępca drogowy po raz kolejny stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, niestosowanie się do wcześniejszego wyroku sądu  oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.  Za popełnienie tych przestępstw kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony