Wiadomości

Zatrzymany 23-latek nie zatrzymał się do kontroli, znowu jechał samochodem pomimo cofniętych uprawnień i najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków

Data publikacji 20.05.2022

Policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Znany mundurowym mieszkaniec powiatu tczewskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W czasie kontroli 23-latek przyznał stróżom prawa, że zażywał narkotyki. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

18 maja br. po godzinie 19 policjanci z wydziału kryminalnego z Gdańska wykonując czynności służbowe w miejscowości Bałdowo, zauważyli kierowcę audi, którego dzień wcześniej zatrzymywali do kontroli i w tym czasie jechał samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, postanowili go niezwłocznie zatrzymać. Kierowca zlekceważył nadane sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Stróże prawa natychmiast ruszyli za uciekającym audi. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego kierowcę. W trakcie policyjnych czynności powtórnie okazało się, że 23-latek jechał samochodem pomimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów. W czasie rozmowy mieszkaniec powiatu tczewskiego oznajmił stróżom prawa, że zażył amfetaminę. W związku z tą sytuacją funkcjonariusze doprowadzili 23-latka do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Po tej czynności zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu 23-latkowi wstępnie zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Jeśli potwierdzi się, że jechał on pod wpływem narkotyków, to śledczy przedstawią mu kolejne zarzuty. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony