Wiadomości

135 km/h na motocyklu w terenie zabudowanym. 40-latek z mandatem 2500 zł i zatrzymanym prawem jazdy

Data publikacji 20.05.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali do kontroli motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 135 km/h. 40-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Apelujemy!!! Bądź odpowiedzialnym kierowcą. Stosuj się obowiązujących przepisów.

Wczoraj około godziny 12.15 patrol słupskiej drogówki, który pełnił służbę w ramach pomorskiej grupy Speed, zatrzymał do kontroli kierującego motocyklem marki BMW, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 135 km/h, czyli o 85 km/h szybciej niż dopuszczają w tym miejscu przepisy. Ten kierowca zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku taryfikatorem został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi. Mundurowi zatrzymali mu także prawo jazdy na 3 miesiące w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 51 km/h.

Jazda z wyższą niż dopuszczalną prędkością szczególnie w terenie zabudowanym jest ogromnym zagrożeniem. Kierowca, który nie stosuje się do określonych ograniczeń prędkości w przypadku wystąpienia nagłego zagrożenia na drodze, odbiera sobie możliwość prawidłowej i skutecznej reakcji. Takie zachowanie może opóźnić hamowanie np. kiedy wprost przed jadący pojazd wbiegnie dziecko, zwierzę lub gdy ktoś wyjedzie z drogi podporządkowanej. Bądź odpowiedzialnym kierowcą!!! Daj szansę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego!!!

  • policjant prowadzi  kontrolę drogową, zapis z wideorejestratora
  • policjant prowadzi  kontrolę drogową, zapis z wideorejestratora
  • policjant prowadzi  kontrolę drogową, zapis z wideorejestratora
Powrót na górę strony