Wiadomości

Wypadek 77-letniego mężczyzny kierującego hulajnogą elektryczną z siedziskiem.

Data publikacji 19.05.2022

Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Aleja Wojska Polskiego w Malborku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 77-letni mieszkaniec Malborka kierując elektryczną hulajnogą z siedziskiem nie zachował ostrożności omijając pieszych idących po chodniku, stracił panowanie nad pojazdem i głową uderzył w barierkę oddzielającą chodnik od jezdni. Obrażenia 77-latka były na tyle poważne, że mężczyzna został przetransportowany do specjalistycznego szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci apelują! Korzystając z elektrycznych hulajnóg, jednośladów lub UTO stosujmy się do obowiązujących przepisach ruchu drogowego, a także zachowujmy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pomimo, iż przepisy tego nie wymagają pamiętajmy, że przy korzystaniu z takich urządzeń kask ochronny na głowie może uchronić nas od poważnych następstw nieszczęśliwych wypadków.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano, parę minut przed godziną 8.00 na ul. Aleja Wojska Polskiego w Malborku. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 77-letni mieszkaniec Malborka, kierując elektryczną hulajnogą z siedziskiem, zjeżdżając z wiaduktu w kierunku Elbląga nie zachował ostrożności przy wymijaniu pieszych, stracił panowanie nad pojazdem i  zderzył się z barierą oddzielającą chodnik od jezdni. W wyniku tego uderzenia mężczyzna doznał urazu głowy. Ratownicy karetki pogotowia musieli przeprowadzić resuscytację, żeby przywrócić 77-latkowi czynności życiowe. Mężczyzna został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do specjalistycznego szpitala. Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Teraz śledczy na podstawie  zebranych materiałów szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku. Policjanci zabezpieczyli również pojazd, którym jechał 77-latek, policjanci sprawdzą czy tego rodzaju pojazd mógł poruszać się w tym miejscu.

Apelujemy do wszystkich użytkowników jednośladów, hulajnóg i Urządzeń Transportu Osobistego. W ostatnim czasie hulajnogi elektryczne, hulajnogi elektryczne z siedziskiem i pojazdy UTO stały się bardzo popularne, zwłaszcza w miastach. Ale pamiętajmy, że są to pojazdy, a jej użytkownicy to kierujący, których obowiązuje przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Pamiętajmy również, że, pomimo, iż przepisy tego nie wymagają, korzystając z takich urządzeń powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa zakładać na głowę kask ochronny – użytkownicy elektrycznych hulajnóg i pojazdów UTO są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w trosce o swoje bezpieczeństwo powinni zadbać o jak najlepsze przygotowanie do jazdy, a w razie wypadku kask ochronny może uratować życie. 

Powrót na górę strony