Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli dom

Data publikacji 16.05.2022

Policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Pruszcz Gdański. Stróże prawa zabezpieczyli przedmioty oraz auto, które zostało skradzione z terenu tej posesji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu do pruszczańskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Pruszcz Gdański. Z budynku zginęły elektronarzędzia, elementy wyposażenia, w tym sprzęt agd, oraz elektronika. Ponadto z terenu posesji skradziony został samochód m-ki Audi. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim natychmiast zajęli się tą sprawą. Kryminalni zgromadzili dostępne informacje i już następnego dnia zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, którego powiązali z tą sprawą.

Na terenie jego posesji podczas przeszukania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli sprzęt agd i rtv, elektronarzędzia oraz samochód, których dotyczyło zgłoszenie. Mundurowi nadal pracowali nad tą sprawą i po kilku dniach zatrzymali 39-latka, który wg zebranych informacji również brał udział w opisanym przestępstwie. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony