Wiadomości

Wypadek na Alei Niepodległości – policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Data publikacji 13.05.2022

Policjanci z Sopotu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś około godz. 9.00 na Alei Niepodległości w Sopocie na wysokości posesji nr 701. Wstępnie ustalono, że jadący w stronę Gdyni kierujący oplem z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał z jedni, przejechał zatoczkę oraz chodnik i wjechał na parking sklepowy, gdzie potrącił kobietę z dzieckiem na rękach i przemieścił ich kilka metrów na teren sąsiedniej posesji, wyłamując przy tym stalowe przęsło płotu odgradzające te posesje. Następnie kierujący oplem przejechał kolejne kilka metrów niszcząc klomb i zatrzymując się przy drewnianej ściance. Z miejsca wypadku 39-letnia kobieta i 6-miesięczne dziecko trafili do szpitala.

Dziś, 13 maja, około godz. 9.00 policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że na Alei Niepodległości na wysokości posesji nr 701 doszło do potrącenia kobiety przez samochód. Skierowani na miejsce policjanci drogówki wstępnie ustalli, że jadący w stronę Gdyni kierujący oplem z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał z jedni, przejechał zatoczkę oraz chodnik i wjechał na parking sklepowy, gdzie potrącił kobietę z dzieckiem na rękach i przemieścił ich kilka metrów na teren sąsiedniej posesji, wyłamując przy tym stalowe przęsło płotu odgradzające te posesje. Następnie kierujący oplem przejechał kolejne kilka metrów niszcząc klomb i zatrzymując się przy drewnianej ściance. Z miejsca wypadku 39-letnia kobieta i 6-miesięczne dziecko trafili do szpitala.

Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, wykonali dokumentację fotograficzną, rozpytywali osoby ustalając świadków i sprawdzali okoliczne monitoringi. Sprawdzili też trzeźwość 50-latka z Gdyni kierującego oplem i ustalili, że był trzeźwy. Mężczyzna z miejsca wypadku został przewieziony do placówki medycznej celem pobrania krwi do dalszych badań. Czynności cały czas trwają i policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę na drodze. Przypominamy, stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną ostrożność można uniknąć wypadków i kolizji!

  • policjanci pracowali na miejscu wypadku
  • policjanci pracowali na miejscu wypadku
  • policjanci pracowali na miejscu wypadku
Powrót na górę strony