Wiadomości

Policyjne dozory dla zatrzymanych dwóch osób za pobicie oraz okradzenie mężczyzny

Data publikacji 13.05.2022

Tczewscy policjanci zatrzymali 23-letnią kobietę oraz 25-letniego mężczyznę, których podejrzewali o pobicie. Według ustaleń mundurowych kobieta i mężczyzna najpierw pobili innego mężczyznę, a następnie ukradli mu dokumenty, telefon oraz kartę płatniczą. Stróże prawa dodatkowo ustalili, że 23-latka płaciła skradzioną kartą za zakupy oraz trzykrotnie próbowała zapłacić za zakupy. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 25-latkowi zarzuty dotyczące pobicia, zaś 23-latka usłyszała zarzuty dotyczące pobicia, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem oraz usiłowania tego przestępstwa. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

5 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie, że 3 maja br. przed godziną 1 kobieta wraz z mężczyzną mieli pobić innego mężczyznę. Przyjmujący zawiadomienie o przestępstwie śledczy ustalili, że pokrzywdzony mężczyzna po pobiciu został okradziony z dokumentów, telefonu wartego 3 tys. złotych oraz karty płatniczej.

Kryminalni, pracując nad tą sprawą, ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 23-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego oraz 25-letni mieszkaniec Tczewa. Funkcjonariusze zatrzymali obie podejrzewane osoby, które doprowadzili do policyjnego aresztu. Policjanci dodatkowo ustalili, że 23-latka po tym zdarzeniu korzystała ze skradzionej karty płatniczej i zapłaciła nią za zakupy. Stróże prawa ustalili również, że kobieta trzykrotnie próbowała na jednej ze stacji paliw zapłacić kartą za zakupy, lecz jej się to nie udało z powodu wpisywania błędnego pinu.

Śledczy przesłuchali już zatrzymane osoby i przedstawili 25-latkowi zarzuty dotyczące pobicia, zaś 23-latka usłyszała zarzuty dotyczące pobicia, kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania tego przestępstwa. Zatrzymane osoby policjanci doprowadzili do tczewskiej prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich policyjny dozór. Teraz ich losem zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowadzili czynności z dwoma zatrzymanymi osobami
  • policjanci prowadzili czynności z dwoma zatrzymanymi osobami
  • policjanci prowadzili czynności z dwoma zatrzymanymi osobami
  • policjanci prowadzili czynności z dwoma zatrzymanymi osobami
Powrót na górę strony