Wiadomości

Nietrzeźwy toyotą uderzył w bariery energochłonne w Rumi – w samochodzie butelka alkoholu

Data publikacji 12.05.2022

Dziś przed godziną 6:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w Rumi na ul. Sobieskiego. Jak ustalili policjanci kierowca toyoty wjechał w bariery energochłonne a następnie zablokował jeden pras ruchu w kierunku Wejherowa. Ponadto kierowca nie posiadał uprawnień, ponieważ wcześniej już miał zatrzymane, również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi dziś rano przed godziną 6:00 otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca toyoty uderzył w bariery energochłonne na drodze. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci prewencji z Rumi oraz wejherowskiej drogówki. Mundurowi wstępnie ustalili, że 45-letni kierowca samochodu toyota jadąc w kierunku Wejherowa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery energochłonne, następnie pojazd zatrzymał się na prawym pasie jezdni i go zablokował. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy, okazało się, że miał około 2,5 % alkoholu w organizmie a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania, z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie prawa jazdy, także za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości bez uprawnień oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

  • policjanci pracują na miejscu kolizji
  • policjanci pracują na miejscu kolizji
  • policjanci pracują na miejscu kolizji
Powrót na górę strony