Wiadomości

Potrącenie 9-latka na rowerze

Data publikacji 11.05.2022

Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek w Nowym Stawie. Późnym popołudniem mały rowerzysta wyjechał z ulicy podporządkowanej i wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód. 9-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Drodzy rodzice i opiekunowie. Pilnujcie swoich dzieci, kiedy bawią się w pobliżu dróg. Wystarczy chwila nieuwagi, by nieostrożna zabawa mogła skończyć się tragicznie dla zdrowia i życia dziecka.

We wtorek około godziny 18.30 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II w Nowym Stawie. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 9-letni chłopiec jadąc na rowerze wyjechał z ulicy podporządkowanej i wjechał wprost pod nadjeżdżającego fiata. Kierująca tym pojazdem 46-letnia kobieta na widok małego rowerzysty zaczęła natychmiast hamować, jednak doszło do potrącenia dziecka. 9-latek nie miał kasku ochronnego. W wyniku zderzenia z pojazdem doznał urazu głowy i został zabrany do szpitala. Policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości kierującej, które wykazało, że kobieta była trzeźwa. Mundurowi przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli dostępne monitoringi, wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Teraz na podstawie zebranych materiałów śledczy będą szczegółowo ustalać jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

Policja apeluje do rodziców i opiekunów. Piękna pogoda skłania nasze dzieci do zabaw na świeżym powietrzu. Zadbajmy o to, żeby nasze dzieci bawiły się w miejscach bezpiecznych, z daleka od ulic i ruchu drogowego. Pamiętajmy również, żeby zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech, które jeżdżą na rowerze. W razie upadku kask ochronny na głowie może uchronić je przed poważnymi urazami i skutkami dla ich zdrowia i życia.

Powrót na górę strony