Wiadomości

Wybił szybę w sklepie. Był poszukiwany. Został zatrzymany

Data publikacji 11.05.2022

Dodatkowe 5 lat więzienia grozi 22-latkowi poszukiwanemu przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze ponad 800 dni. Mężczyzna został wczoraj ujęty w Lęborku przez świadka, który widział jak wybija szybę w ladzie jednego ze sklepów i ruszył za sprawcą. Do pościgu dołączył się funkcjonariusz ze Szkoły Policji w Słupsku, który w czasie wolnym od służby zauważył tę sytuację. Sprawca został przekazany lęborskim mundurowym i trafił do policyjnej celi.

Wczoraj po godzinie 17:00 lęborscy policjanci zostali powiadomieni o ujęciu przez świadków młodego mężczyzny, który wybił szybę w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 22-letni lęborczanin wszedł do sklepu i kopnięciem wybił szybę w ladzie chłodniczej, powodując straty w wysokości około 1500 zł, a następnie uciekł. Świadek zdarzenia pobiegł za sprawcą i gdy go dogonił usiłował go obezwładnić. Szarpiących się mężczyzn zauważył przejeżdżający w pobliżu mł. asp. Piotr Wąsik, na co dzień wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku, który natychmiast zainterweniował nie dopuszczając do tego by sprawca uciekł. Policjanci przejęli próbującego się wyrywać mężczyznę i ustalili, że to 22-latek poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2,5 roku m.in. za przestępstwo rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i wkrótce zostanie odkonwojowany do zakładu karnego. Grozi mu kara 5 dodatkowych lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony