Wiadomości

Kryminalni z Rumi zatrzymali 36-latka w związku z rozbojem - mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy

Data publikacji 11.05.2022

Kryminalni od kilku dni pracowali nad sprawą usiłowania rozboju, do którego doszło na początku maja. Efektem pracy funkcjonariuszy było zatrzymanie w poniedziałek sprawcy tego przestępstwa. 36-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wczoraj został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Rumi 2 maja br. otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Policjanci dokładnie ustalili co się stało. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do mieszkania 60-latka wtargnął mężczyzna, który posługując się przedmiotem przypominającym broń palną oraz znalezionym w kuchni nożem, zagroził pokrzywdzonemu i zażądał oddania pieniędzy oraz innych kosztowności. Po krótkiej chwili, sprawca nic nie zabierając z mieszkania, uciekł z miejsca zdarzenia.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Rumi, którzy 9 maja br. ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. 36-latek został doprowadzony do Komisariatu Policji w Rumi, a następnie do wejherowskiej komendy, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany oraz usłyszał zarzuty.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do sądu, który tymczasowo aresztował go na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara na czas nie krótszy od lat 3.

Powrót na górę strony