Wiadomości

Nietrzeźwy dostał się na teren restauracji i zasnął przy stole

Data publikacji 09.05.2022

Nawet do 5 lat więzienia grozi 22-latkowi z woj. podlaskiego, który uszkodził roletę antywłamaniową, dostał się na teren restauracji i… zasnął na krześle przy stole. Sen przerwali mu sopoccy policjanci. Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich.

6 maja około godz. 8.00 rano policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że na terenie jednej z restauracji śpi mężczyzna. Skierowani na miejsce funkcjonariusze prewencji potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że sprawca dostał się w nocy na zabudowany taras lokalu przez okno, w którym uszkodził roletę antywłamaniową poprzez uderzanie w nią i wyrywanie. Policjanci obudzili śpiącego przy stole mężczyznę i go zatrzymali. Okazało się, że to 22-latek z woj. podlaskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, a alkomat pokazał u niego ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymany 22-latek z miejsca interwencji trafił do policyjnego aresztu. Pracujący nad sprawą policjanci przyjęli też zawiadomienie od pokrzywdzonych i ustalili, że straty z tytułu zniszczenia rolety wynoszą blisko 4 tys. złotych. Następnego dnia na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusz z wydziału dochodzeniowo-śledczego ogłosił mieszkańcowi powiatu sejneńskiego zarzut uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich. Sprawca przyznał się do tego czynu i chce też dobrowolnie poddać się karze.

Policjanci przypominają! Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich sprawca musi liczyć się z obostrzeniem kary.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony