Wiadomości

Zatrzymany duet przestępczy obcokrajowców, który przywłaszczył kamerę i aparaty fotograficzne

Data publikacji 06.05.2022

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wypożyczyli z gdańskiej firmy kamerę do filmowania wartą prawie 17 tys. zł., a następnie spieniężyli ją w lombardzie. Policjanci odzyskali przywłaszczony przedmiot i ustalili, że podejrzewani mają na swoim koncie jeszcze dwa podobne przestępstwa, których dokonali na terenie Warszawy i Katowic. Kryminalni z Wrzeszcza uzyskali informację, w których lombardach sprawcy sprzedali łup, a funkcjonariusze z poszczególnych miast odzyskali przywłaszczony sprzęt fotograficzny o łącznej wartości ponad 42 tys. zł. Dziś 25-letni obywatel Słowenii oraz 41-letni obywatel Niemiec usłyszą zarzuty w tych sprawach. Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi do 5 lat więzienia.

 
 

24 kwietnia policjanci z komisariatu przy ul. Białej odebrali zgłoszenie o tym, że dwaj klienci przywłaszczyli kamerę do filmowania, którą wypożyczyli z jednej z gdańskich firm. Wartość strat została wyceniona na prawie 17 tys. zł.

 

Sprawą od początku zajęli się kryminalni z Wrzeszcza. Funkcjonariusze przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawców. Policjanci zabezpieczyli monitoring i dokładnie go przeanalizowali. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili tożsamość mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. W środę po południu na terenie Gdyni funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego obywatela Słowenii oraz 41-letniego obywatela Niemiec. Sprawcy zostali zatrzymani w momencie, gdy z jednej z gdyńskich firm próbowali wypożyczyć kolejną kamerę.
W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci odzyskali przywłaszczony przedmiot, który podejrzewani zastawili w jednym z lombardów. Kryminalni ustalili także, że zatrzymani dokonali podobnych przestępstw na terenie Warszawy i Katowic oraz uzyskali informację, w których lombardach, na terenie tych miast mężczyźni spieniężyli łupy. Funkcjonariusze przekazali te ustalenia policjantom z Warszawy i Katowic, którzy odzyskali przywłaszczony i sprzedany przez zatrzymanych sprzęt fotograficzny o łącznej wartości ponad 42 tys. zł. Dziś zatrzymani usłyszą zarzuty w tych sprawach.
Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi 5 lat więzienia.

  • policjanci z zatrzymanymi za przywłaszczenie kamer i aparatów
  • policjanci z zatrzymanymi za przywłaszczenie kamer i aparatów
Powrót na górę strony