Wiadomości

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży kabli do semaforów kolejowych

Data publikacji 06.05.2022

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK zatrzymali braci w wieku 44 i 40 lat, którzy odcięli i usiłowali ukraść kabel sterujący semaforami sieci kolejowej o wartości 3600 zł. Wczoraj zatrzymani zostali doprowadzeni do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszeli w zarzuty w sprawie uszkodzenia linii kolejowej, za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 44-latek był poszukiwany do odbycia 8 lat pozbawienia wolności za kradzieże. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

3 maja br. po godzinie 22 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał zgłoszenie od pracowników straży ochrony kolei o tym, że w Tczewie na torowisku może dojść do kradzieży elementów sieci elektroenergetycznej należącej do infrastruktury kolejowej. Stróże prawa pojechali na wskazane miejsce, gdzie zauważyli osoby wycinające około 30 metrów kabla sterującego semaforami kolejowymi. Mężczyźni na widok mundurowych zaczęli uciekać, ale już po chwili zostali zatrzymani przez policjantów i funkcjonariuszy SOK. 40 i 44-letni mieszkańcy powiatu tczewskiego zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że starszy z mężczyzn jest dodatkowo poszukiwany do odbycia 8 lat pozbawienia wolności za kradzieże.
5 maja br. zatrzymani bracia zostali doprowadzeni przez stróżów prawa do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszeli oni zarzuty dotyczące uszkodzenia linii kolejowej. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 40-latka prokurator zastosował dozór policyjny, starszy z mężczyzn trafił do aresztu śledczego celem odbycia orzeczonej wobec niego kary 8 lat pozbawiania wolności. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

  • policjanci zatrzymali złodziei kabli na gorącym uczynku
  • policjanci zatrzymali złodziei kabli na gorącym uczynku
  • policjanci zatrzymali złodziei kabli na gorącym uczynku
  • policjanci zatrzymali złodziei kabli na gorącym uczynku
Powrót na górę strony