Wiadomości

Kierowca ciężarówki pod wpływem narkotyków zatrzymany

Data publikacji 07.04.2022

Policjanci z Gniewu zatrzymali 23-letniego kierowcę, który kierował pojazdem ciężarowym pod wpływem amfetaminy, nie mając uprawnień. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli narkotyki, które mieszkaniec powiatu sokólskiego miał przy sobie. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymanego mężczyznę, przewieźli miejscowej komendy i przedstawili mu zarzuty dotyczące kierowania samochodem pod wpływem narkotyków oraz posiadania zakazanych środków. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

5 kwietnia br. przed godziną 13 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie, że funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki, który najprawdopodobniej może znajdować się pod wpływem narkotyków. Na drogę krajową nr 91 zostali wysłani mundurowi z Komisariatu Policji w Gniewie. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że 23 letni kierowca był pod wpływem amfetaminy. W związku z tą sytuacją mężczyźnie pobrano krew do badań. Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci zabezpieczyli także amfetaminę, którą chował w ubraniu. Mundurowi znalezione narkotyki przekazali biegłemu do dalszych badań. Stróże prawa 23-letniemu mieszkańcowi powiatu sokólskiego zatrzymali prawo, a następnie doprowadzili do policyjnego aresztu.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

  • policjant prowadzi do radiowozu zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony