Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierującego z sądowym zakazem, który przewoził pistolety pneumatyczne, miecz samuraja i narkotyki

Data publikacji 07.04.2022

Policjanci w gminie Miastko zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Okazało się, że 33-latka obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W pojeździe mundurowi ujawnili prawie 150 gramów amfetaminy i marihuany, dwie pistolety pneumatyczne oraz replikę mieczu samuraja. Okazało się, że mieszkaniec powiatu sławieńskiego był pod wpływem narkotyków. Mężczyznę zatrzymano i trafił do aresztu, a pojazd został usunięty na policyjny parking.

Policjanci z Komisariatu Policji w Miastku we wtorek przed godziną 5 otrzymali zgłoszenie o dziwnej jeździe kierującego volkswagenem. Policjanci zatrzymali do kontroli wskazany pojazd w gminie Miastko. Mundurowi szybko ustalili, że wobec 33-latka wydany został sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mundurowym mężczyzna oświadczył, że po zażyciu narkotyków stracił orientację i nie wie, gdzie się znajduje. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli prawie 150 gramów narkotyków oraz dwa pistolety pneumatyczne i replikę mieczu samuraja. Mieszkaniec powiatu sławieńskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a samochód, którym jechał, usunięty został na parking strzeżony. Mężczyzna poddany został badaniu narkotesterem i okazało się, że jest on pod wpływem amfetaminy i marihuany. Śledczy przesłuchali już 33-latka i usłyszał on zarzuty.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem w czasie obowiązywanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • policjanci z zatrzymanym kierowcą i zabezpieczonymi przedmiotami
  • policjanci z zatrzymanym kierowcą i zabezpieczonymi przedmiotami
Powrót na górę strony