Wiadomości

Policjanci zatrzymali 46-latka za usiłowanie oszustw

Data publikacji 04.04.2022

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie oszustw. W trakcie pracy nad sprawą policjanci ustalili, że 46-latek podawał się m.in. za członka zarządu banku i w zamian za korzyść majątkową oferował pracownikom różnych placówek bankowych załatwienie intratnych stanowisk. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, mężczyzna usłyszał zarzut i decyzją sądu został aresztowany.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gdyni pracowali nad sprawą oszustwa. Funkcjonariusze zdobyli informację o tym, że na terenie miasta mężczyzna w średnim wieku usiłował oszukać pracowników banku. Funkcjonariusze od razu zajęli się tą sprawą i ustalili, że 46-letni mężczyzna podawał się za przedstawiciela lub członka zarządu banku, będącego spółką Skarbu Państwa i oferował pracownikom pomoc w uzyskaniu awansu, w zamian za korzyść majątkową około 20 tys. zł.

Policjanci z Gdyni wspólnie z  funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku bardzo szybko ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny. 46- latek nie miał stałego miejsca zamieszkania, mimo to policjanci bardzo szybko go znaleźli i zatrzymali.

W trakcie pracy nad sprawą policjanci dowiedzieli się również,  że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, Sąd Okręgowy w Poznaniu oraz Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej w celu doprowadzenia do aresztu i odbycia łącznie 3 lat i 10 miesięcy kary pozbawienia wolności.

46 latek usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

  • policjanci prowadzą po schodach zatrzymanego
Powrót na górę strony