Wiadomości

Ojciec z synem odpowiedzą za kradzież samochodu

Data publikacji 01.04.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 43 oraz 19 lat, którzy kilka dni wcześniej ukradli forda focusa. Odzyskany samochód trafił już do właściciela. Ojciec i syn usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Mężczyznom grozi kara 5 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie jednej z firm w Letnicy. Pokrzywdzony oszacował straty na 10 tys. zł. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie i zajęli się sprawą. Od początku nad tą sprawą pracowali kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Policjanci szczegółowo przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje oraz zabezpieczone monitoringi. Dzięki swojej pracy szybko ustalili tożsamość sprawcy, a także jego adres.

W minioną środę podczas kontroli adresu w dzielnicy Stogi, kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o kradzież forda. Policjanci zabezpieczyli w pobliżu miejsca zamieszkania sprawcy ukradzionego forda. Odzyskany samochód został poddany oględzinom i po czynnościach trafił do właściciela. Wczoraj kryminalni zatrzymali kolejnego sprawcę, jak się okazało 19-latek, to syn zatrzymanego wcześniej 43-latka. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i teraz grozi im kara 5 lat więzienia.

Za kradzież mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony