Wiadomości

Rowerzysta miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Tyle samo tyle, że w tysiącach, wyniósł dla niego mandat karny

Data publikacji 31.03.2022

2500 zł – to kwota mandatu,którą został ukarany przez policjantów nietrzeźwy 37-letni rowerzysta. 5 lat pozbawienia wolności – to z kolei kara, która grozi 23-latkowi, który prowadził audi pomimo sądowego zakazu.

Wczoraj rano w Lęborku policjanci patrolujący teren miasta zauważyli  jadącego „wężykiem” cyklistę i zatrzymali go do kontroli. Badanie alkotestem wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2500 zł i zakazali mu dalszej jazdy.

Na 5 lat do więzienia może trafić 23-latek, który prowadził audi pomimo sądowego zakazu. Mężczyznę zatrzymali wczoraj wieczorem do kontroli funkcjonariusze ruchu drogowego. Okazało się, że zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący 23-latka z powiatu wejherowskiego za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji miał zakończyć się za niecałe dwa miesiące.

Mężczyzna jeszcze przez dłuższy czas może nie siąść za kierownicą, chociażby z racji tego, że za przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony