Wiadomości

Grafficiarz w rękach Policji

Data publikacji 29.03.2022

Wczoraj rano sopoccy kryminalni zatrzymali 21-letniego sprawcę, który wykonał graffiti na elewacji budynku hotelu i na ścianie tunelu. Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec Gdyni usłyszał zarzuty za te czyny i przyznał się do nich. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że 21-latek wkrótce usłyszy kolejne zarzuty.

Pod koniec lutego do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zgłosiła się przedstawicielka hotelu i powiadomiła, że ktoś wykonał graffiti na ścianie ich budynku. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze, którzy w trakcie prowadzonych działań ustalili, że napisu nie dało się zmyć i straty z tytułu zniszczeń zostały wycenione na blisko 2 tys. zł. Sopoccy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie uszkodzenia mienia i w wyniku intensywnych działań kryminalni ustalili tożsamość sprawcy tego przestępstwa.

Wczoraj rano na terenie Gdyni kryminalni zatrzymali 21-latka i doprowadzili go do sopockiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów śledczy ogłosili mu zarzut umyślnego zniszczenia elewacji hotelu poprzez naniesienie na niego napisu. Podejrzany przyznał się do tego przestępstwa i za swoje postępowanie poniesie teraz odpowiedzialność karną. W trakcie prowadzonych działań kryminalni ustalili też, że 21-latek tej samej nocy, kiedy wykonał graffiti na ścianie hotelu, podobne graffiti umieścił też na ścianie tunelu na terenie Sopotu i za to wykroczenie wczoraj także usłyszał zarzut.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci podejrzewają 21-letniego mieszkańca Gdyni także o inne czyny, do których doszło na terenie Gdyni i niewykluczone, że wkrótce usłyszy on kolejne zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant przesłuchuje podejrzanego
Powrót na górę strony