Wiadomości

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 29.03.2022

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna bezpiecznie został przekazany załodze karetki pogotowia.

W miniony piątek policjanci z powiatu chojnickiego podczas patrolu  zauważyli jakby ktoś chował się za betonowym płotem. Policjanci szybko wybiegli z radiowozu. Na miejscu znaleźli powieszonego na sznurku mężczyznę. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na uratowanie mężczyzny. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, a do czasu jej przyjazdu policjanci monitorowali zachowanie mężczyzny. 43-latek został przewieziony do szpitala. Gdyby nie błyskawicznie podjęta interwencja i zdecydowane działania policjantów, doszłoby do tragedii.

Informujemy!

W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje: Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie” o numerze: 800120226

Ogólnopolski telefon zaufania 116 111, który jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne.

Wsparcie jest również oferowane przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Więcej informacji na stronie https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

Powrót na górę strony