Wiadomości

Dwa miesiące tymczasowego aresztu za kradzież samochodów

Data publikacji 28.03.2022

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali 25-latka podejrzanego o kradzież samochodów. Mundurowi zatrzymali go po tym, jak wsiadł do skradzionego volkswagena. Mężczyzna trafił do aresztu na dwa miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W marcu policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na terenie Chyloni doszło do kradzieży nissana oraz volkswagena. Kryminalni zajęli się sprawą kradzieży, sprawdzili zapis z monitoringu i pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców.

W trakcie pracy mundurowi ustalili, że ukradziony volkswagen zaparkowany jest na jednym z gdyńskich osiedli. Funkcjonariusze pojechali tam i zauważyli, jak do tego pojazdu podchodzi mężczyzna i wsiada na miejsce kierowcy. Kryminalni udaremnili podróż mężczyźnie, zatrzymali go i przewieźli do policyjnej celi.

W rozmowie z policjantami, 25-letni mieszkaniec Gdyni przyznał się do włamania, a następnie kradzieży volkswagena, jak również do kradzieży nissana.

Odzyskane pojazdy zostały przekazane właścicielom.

25-latek usłyszał zarzuty i trafił na dwa miesiące do aresztu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony