Wiadomości

Pijany 15-letni kierowca spowodował kolizję, zatrzymano też motocyklistę z zakazem.

Data publikacji 23.03.2022

W poniedziałek wieczorem doszło do kolizji, podczas której 15-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierujący pojazdem marki Ligier Due uderzył w zaparkowaną toyotę i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy podjęli interwencję w tej sprawie, ustalili, że 15-latek był pod wpływem ponad promila alkoholu i zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Wczoraj funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującego motocyklem, którzy przekroczył dozwoloną prędkość. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna ma aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W poniedziałek wieczorem policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni, że przy ul. Międzygwiezdnej doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że 15-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierujący pojazdem marki Ligier Due, podczas manewru cofania nie zachował szczególnej ostrożności, uderzył w zaparkowaną toyotę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkiem tej sytuacji był właściciel uszkodzonej toyoty, który wsiadł do auta, pojechał za sprawcą kolizji, zajechał mu drogę i o wszystkim poinformował policjantów.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawdzili trzeźwość 15-latka z powiatu kartuskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był on pod wpływem ponad promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali pijanemu kierowcy prawo jazdy kategorii AM i przekazali małoletniego pod opiekę ojca. 15-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Z kolei wczoraj po południu funkcjonariusze drogówki kontrolowali prędkość w Tunelu im. Apb. Gocłowskiego. W pewnym momencie zauważyli motocyklistę, który jechał z prędkością prawie 100 km/ h, tam, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego jednośladem do kontroli. Okazało się, że za kierownicą motocykla siedział 42-latek z Gdańska. Podczas sprawdzania jego danych, okazało się, że na mężczyźnie ciąży sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go od 30.06.2020r. do 30.06.2023r. Za kierowanie motocyklem pomimo aktywnego sądowego zakazu 42-latek odpowie teraz przed sądem, za przekroczenie dozwolonej prędkości został on ukarany manatem karnym.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony