Wiadomości

Znęcał się nad matką. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Data publikacji 22.03.2022

Policjanci zatrzymali 31-latka z gminy Nowa Wieś Lęborska podejrzanego o znęcanie się nad własną matką. Mężczyzna, najczęściej pod wpływem alkoholu, dręczył kobietę psychicznie i fizycznie. Dzielnicowy wydał mu nakaz natychmiastowego opuszczenia domu, połączony z zakazem zbliżania się do najbliższego otoczenia.

W niedzielę wieczorem policjanci interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska. Z treści zgłoszenia wynikało, że pijany mężczyzna wszczął awanturę w trakcie której groził swojej matce nożem. Mundurowi obezwładnili i zatrzymali agresywnego 31-latka. Następnego dnia z pokrzywdzoną kobietą skontaktował się dzielnicowy, który przeprowadził szczegółowe rozpoznanie sytuacji rodziny. Poczynione przez policjanta ustalenia wskazały na zasadność wydania mężczyźnie natychmiastowego nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie z matką domu i zakazu zbliżania się do niego na odległość 100 metrów. Rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej Karty”.

Z materiałów sprawy wynika, że nadużywający alkoholu 31-latek od kilku miesięcy wszczynał w domu awantury, w trakcie których poniżał matkę, szarpał ją, wyzywał, groził jej nożem, podpaleniem i pozbawieniem życia. Śledczy zgromadzili dowody pozwalające na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się. Dziś 31-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja w kwestii ewentualnego zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych.

Przypominamy, że policjanci mogą podjąć decyzję o 14-dniowej izolacji sprawcy przemocy od otoczenia niezależnie od toczącego się postępowania karnego. Dotyczy to sytuacji, w których konieczne jest natychmiastowe zapewnienie bezpieczeństwa osobom dotkniętym przemocą.

Przestępstwo znęcania się jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony