Wiadomości

Areszt dla 25-latka za znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 21.03.2022

Tczewscy kryminalni zatrzymali 25-latka, który miał blisko 800 gramów narkotyków. Mundurowi podczas przeszukania garażu oraz mieszkania znaleźli i zabezpieczyli prawie 460 gramów marihuany i ponad 320 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

16 marca br. praca kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie doprowadziła do ustaleń, z których wynikało, że w jednym z garaży są schowane narkotyki. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić uzyskaną informację. Policjanci podczas przeszukania pomieszczenia garażowego znaleźli zapakowaną w worki strunowe amfetaminę oraz marihuanę. Stróże prawa ustalili, że to pomieszczenie wynajmowane jest przez 25-letniego mieszkańca Tczewa. Mundurowi podczas przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczyli również marihuanę. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 460 gramów marihuany oraz ponad 320 gramów amfetaminy. Kryminalni również zatrzymali ukrywającego się w jednym z mieszkań 25-latka, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Zabezpieczone środki odurzające policjanci przekazali do dalszych badań.

Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Dzięki pracy śledczych i na podstawie zebranego przez nich materiału dowodowego sąd zastosował wobec 25-latka trzymiesięczny areszt.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany
  • policjant i zatrzymany
Powrót na górę strony