Wiadomości

Policjanci zatrzymali trzech braci, którzy odpowiedzą za pobicie, uszkodzenie ciała oraz groźby

Data publikacji 21.03.2022

Policjanci zatrzymali trzech braci, których podejrzewali o przestępstwo pobicia, uszkodzenia ciała oraz groźby. Według ustaleń mundurowych w jednym z tczewskich mieszkań doszło do awantury, podczas której trzej mężczyźni pobili dwie kobiety. Dodatkowo jeden z mężczyzn groził śmiercią dwóm pokrzywdzonym. Stróże prawa doprowadzili trzech zatrzymanych mężczyzn do miejscowej komendy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 39 i 35-latkowi zarzut dotyczący pobicia, zaś kolejny 39-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych, za które odpowie w recydywie. Prokurator zastosował wobec jednego z 39-latków dozór policyjny, zaś wobec jego dwóch braci sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

16 marca br. o godzinie 0.20 oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu kobiety w jednym z mieszkań. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy na miejscu ustalili, że przed zgłoszeniem w mieszkaniu doszło do awantury trzech braci z dwiema kobietami. Mundurowi ustalili, że dwaj mężczyźni zaatakowali i pobili 23-latkę, a trzeci z mężczyzn pobił 22-latkę. Dodatkowo jeden z mężczyzn groził śmiercią dwóm pokrzywdzonym kobietom. Po tym zdarzeniu trzej mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze w związku z obrażeniami pokrzywdzonych kobiet wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, którzy jedną z kobiet zabrali do szpitala.

Stróże prawa zajmujący się tę sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają trzej bracia – 35-latek oraz dwóch 39-latków. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzewanych o te przestępstwa mężczyzn, których doprowadzili do policyjnego aresztu.

Śledczy przesłuchali już zatrzymanych mężczyzn. Zatrzymany 39 i 35-latek usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia, zaś kolejny 39-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych, za które odpowie w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec jednego z 39-latków dozór policyjny, zaś wobec jego dwóch braci sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowadzą zatrzymanych mężczyzn
  • policjanci prowadzą zatrzymanych mężczyzn
  • policjanci prowadzą zatrzymanych mężczyzn
Powrót na górę strony