Wiadomości

Dwaj mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży wiat przystankowych

Data publikacji 21.03.2022

Policjanci z powiatu gdańskiego na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, który ukradli elementy wiaty przystankowej i usiłowali ukraść kolejne. Mundurowi odzyskali skradzione części i zabezpieczyli je wraz z samochodem, na który były załadowane. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i jej usiłowania. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

W nocy z 16 na 17 marca policjanci z komisariatu w Cedrach Wielkich podczas patrolowania miejscowości Cedry Małe zauważyli, że na jednej z zatok autobusowych stoi zaparkowany samochód dostawczy, a obok niego przy wiacie przystankowej kręci się mężczyzna. Na widok policjantów mężczyzna ten przeskoczył przez barierki i pobiegł na przydrożne pole. W tym momencie z dostawczego auta wysiadł inny mężczyzna, któremu policjanci uniemożliwili ucieczkę. Mundurowi zawiadomili dyżurnego o zaistniałej sytuacji i po chwili otrzymali informację, że na miejsce przyjedzie patrol z wydziału prewencji z pruszczańskiej komendy, żeby udzielić wsparcia w poszukiwaniu uciekiniera.

Mundurowi z Ceder Wielkich zauważyli, że w kontrolowanym pojeździe leżą elementy metalowe oraz plastikowe, które zostały zdemontowane z wiaty przystankowej. Okazało się, że mężczyźni chwilę wcześniej ukradli je z pobliskiego przystanku autobusowego i gdy nadjechali policjanci byli w trakcie kradzieży podobnych części z innej wiaty. Czujność policjantów zapobiegła tej kradzieży i pozwoliła odzyskać mienie.

W tym czasie patrol z Pruszcza Gdańskiego sprawdzał już rejon nieopodal miejsca zdarzenia. Ich praca przyniosła po kilkudziesięciu minutach skutek – zauważyli mężczyznę, który wyglądem i ubiorem odpowiadał człowiekowi, który uciekł z miejsca kradzieży. Mundurowi natychmiast zareagowali i zatrzymali go. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanym zarzuty usiłowania kradzieży i kradzieży. Dodatkowo jeden z nich, 28-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mimo aktualnej decyzji o cofnięciu uprawnień.

Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

  • policjant wprowadza zatrzymanego do radiowozu
Powrót na górę strony