Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o napady na sklepy

Data publikacji 15.03.2022

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32 lat, którzy są podejrzewani o napady rabunkowe na sklepy. Sprawcy wchodzili do placówek handlowych, zastraszali pracowników przedmiotem przypominającym broń palną, grozili śmiercią, a następnie rabowali gotówkę, papierosy i alkohol. Mieszkańcy Kociewia trafili do policyjnego aresztu.

W ostatnim czasie policjanci otrzymali kilka zgłoszenia w sprawie rozbojów, do których doszło w 3 starogardzkich sklepach. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że zamaskowani sprawcy wchodzili do placówek handlowych, zastraszali obsługę i rabowali gotówkę, alkohol i papierosy. Do ostatniego z tych zdarzeń doszło w minioną sobotę wieczorem.

Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca w kominiarce wtargnął do sklepu i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował ekspedientkę. Tym razem mężczyzna zrabował gotówkę oraz paczkę papierosów i uciekł w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujące się w pobliżu patrole. Policjanci potwierdzili otrzymaną informację oraz ustalili wstępne okoliczności tego zdarzenia. Śledczy przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady. Podjęte natychmiast czynności, analiza zabezpieczonego materiału dowodowego oraz szeroko zakrojone działania operacyjne pozwoliły wytypować personalia osób podejrzewanych. Wczoraj starogardzcy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32 lat. Osoby te zostały doprowadzone do komendy, gdzie policjanci osadzili ich w policyjnym areszcie. W trakcie przeszukania w mieszkaniu jednego ze sprawców śledczy zabezpieczyli przedmioty mogące mieć związek z popełnionymi czynami. Teraz zatrzymani zostaną przesłuchani, a policjanci za pośrednictwem prokuratury wystąpią do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia

  • policjanci prowadzą zatrzymanych za napady
  • policjanci prowadzą zatrzymanych za napady
  • policjanci prowadzą zatrzymanych za napady
Powrót na górę strony